OLEJEK ETERYCZNY Z CYNAMONU

Olejek eteryczny z cynamonu

Olejek eteryczny z cynamonu

Blog Article

Cynamon (cinnamomum zeylanicum) pochodzi z kory drzewa laurowego. Istnieje ponad 4000 gatunków tego drzewa, ale prawdziwy cynamon pochodzi ze Sri Lanki. Jest to wiecznie zielone drzewo i jest tak popularne, że wiele krajów ma dla niego własne nazwy. Drzewo ma długie liście, fioletowe owoce z zielonkawymi kwiatami. Ma słodki, pikantny i złożony aromat przypominający domowe bułeczki mamy, kruszonkę jabłkową i wszystko, do czego przyjemnie wraca się do domu. Jego ciepło działa kojąco na zmęczone, obolałe ciało. Piję szklankę miodu zmieszanego z cynamonem w proszku dwa razy w tygodniu. To wystarczająco dużo cukru, abym mógł chodzić i chodzić i chodzić..

Kora wewnętrzna drzewa jest suszona na słońcu przed zwinięciem się do użytku. Podobnie jak w przypadku wielu innych olejków eterycznych, ludzie minionej epoki mieli wiele zastosowań cynamonu. Starożytni Rzymianie palili tę przyprawę na pogrzebach, aby zatuszować zapach zwłok, Egipcjanie używali jej w procesie balsamowania. Nadaje się również jako kadzidło świątynne. Chińczycy używali go jako toniku do normalizacji temperatury w ciele.

W połowie XVII wieku Holendrzy wyparli Portugalczyków, aby przejąć kontrolę nad handlem przyprawą cynamonową. Na początku XVIII wieku Brytyjczycy wkroczyli na scenę, gdy kontrolowali morza i zdobyli monopol Holendrów. Szczegóły tej historii są jednym z podręczników historii. Osobiście wolałbym przeczytać książkę kucharską. Wydawało się, że ludzie walczą ze sobą od zarania cywilizacji.

Chociaż oryginalny cynamon pochodził ze Sri Lanki, dziś produkcja cynamonu rozprzestrzeniła się na inne obszary geologiczne. Jest to jedna z najpopularniejszych przypraw, a podaż była w stanie nadążyć za popytem.

W nowoczesnej aromaterapii olejek cynamonowy jest uważany za nutę bazową. Może pomóc w walce z przeziębieniem i jest stosowany jako środek wspomagający trawienie. Olej ma wysoką zawartość przeciwutleniaczy i właściwości przeciwdrobnoustrojowych. Inne zastosowania obejmują leczenie bólu zęba i zwalczanie nieświeżego oddechu. Podobno opiera się infekcjom wirusowym, przywraca ciepło ciału. Rozpylenie go w pomieszczeniu zmniejsza senność, bóle głowy i utrzymuje krążenie krwi. Mówi się, że olejek eteryczny jest afrodyzjakiem i jest pomocny w niektórych przypadkach impotencji. Istnieją dowody na to, że rozcieńczony cynamon w sprayu może wyeliminować larwy komarów. Używając tego mocnego olejku do kąpieli, nie używaj więcej niż 2 krople, ponieważ może bardzo podrażniać skórę. Olejek eteryczny z liści drzewa cynamonowego jest lepszy niż ten destylowany z kory drzewa.

Cynamonu nie należy mylić z Cassia (Cinnamomum aromatum), która ma podobne właściwości i zastosowania. Cassia jest produkowana tylko w Chinach i ma lepszy smak niż cynamon, olejek eteryczny cynamonowy właściwości chociaż różnica jest zbyt mała, by olejek cynamonowy z kory zauważyć.

Report this page